Ступені блиску фарб

Всі види фарб мають одну з характеристик фарби – її ступінь глянцю.

Наступна таблиця показує види глянцю у порядку зростання:

FLAT НАДЗВИЧАЙНО МАТОВА (ступінь глянцю до 2)
MAT
МАТОВА (ступінь глянцю 2-6)
EGG-SHELL ЯЄЧНА СКОРЛУПА (ступінь глянцю 7-12)
SATIN ПОЛУМАТ/САТИН (ступінь глянцю 20)
SEMI-GLOSS ПОЛУГЛЯНЕЦЬ (ступінь глянцю 40)
GLOSS ГЛЯНЕЦЬ или ВИСОКИЙ ГЛЯНЕЦЬ (ступінь глянцю 80)

 

Ступінь глянцю безпосередньо пов'язаний із вартістю фарби та її зносостійкістю. Зазвичай, чим вищий ступінь глянцю, тим дорожче фарба і тим краще її характеристики по зносостійкості та довговічності. Однак, чим вищий ступінь глянцю, тим видніше всі нерівності на поверхні і, відповідно, вищі вимоги до якості підготовки поверхні перед фарбуванням.

 

МАТОВА

Матова фарба створює рівне покриття, що максимально приховує дефекти поверхні. Матове покриття також використовується для внутрішніх робіт при необхідності приховати нерівності поверхні (особливо на стелі) і не відволікати увагу від меблів та елементів оздоблення (стіна, пофарбована глянсовою фарбою, може виглядати домінантною в інтер'єрі та створювати непотрібний акцент).

ЯЄЧНА СКОРЛУПА

Назва говорить сама за себе. Щоб зрозуміти ступінь блиску, досить уявити, як блищить куряче яйце (матове, але при певному напрямку світла - трохи блискуче). Фарба, що має цей ступінь глянцю, перевершує матову за зносостійкістю. Зазвичай представлена ​​лише у фарбах для внутрішніх робіт. Маючи стійкість до миття та очищення щіткою, 'яєчна шкаралупа' за рівнем глянцю схожа на матове покриття. Також добре приховує дефекти поверхні. Дає покриттю дуже слабкий блиск лише за певному положенні джерела світла. Добре підходить для шпалер під фарбування.

ПОЛУМАТ/САТИН

Маючи слабкий блиск, напівматова/сатинова фарба створює привабливе ніжне покриття. Ця фарба перевершує матову і з блиском 'яєчна шкаралупа' фарби за зносостійкістю та довговічністю. Ідеально підходить для внутрішніх та зовнішніх робіт по дерев'яних поверхнях, а також для фарбування ванних кімнат, кухонь, коридорів, стін у під'їздах та дитячих кімнатах. Відмінно виглядає на шпалерах під фарбування, підкреслюючи фактуру шпалер.

ПОЛУГЛЯНЕЦЬ

Напівглянцева фарба дає покриттю середній ступінь глянцю та ідеально підходить для проектів, що вимагають високу зносостійкість та стійкість до миття щіткою. Багато домовласників вибирають цей ступінь глянцю для внутрішніх та зовнішніх робіт по дерев'яних поверхнях, а також для фарбування ванних кімнат, кухонь, дитячих кімнат, коридорів, стін у під'їздах. Більш високе співвідношення сполучної речовини до пігменту дозволяє створити покриття, що має опір до бруду та зносу. Напівглянцеве покриття забезпечує поверхні додатковий захист.

ГЛЯНЕЦЬ або ВЫСОКИЙ ГЛЯНЕЦЬ

Глянцеві фарби створюють міцне гладке покриття, яке після висихання утворює яскраву блискучу поверхню, що, зазвичай, легко очищається вологою губкою. Це покриття використовується для внутрішніх та зовнішніх робіт для фарбування дерев'яних, оштукатурених та металевих поверхонь. Підходить для гладких поверхонь, включаючи елементи оздоблення, двері, меблі для саду, обладнання для ігрових майданчиків та інші поверхні, коли потрібна висока зносостійкість.